Почина ќерката на Пирс Броснан (Видео)


sarlot_bronsan

Почина ќерката на Пирс Броснан, Шарлот по тригодишна битка со ракот.

– На 28 јуни во 2 часот попладне почина мојата сакана ќерка Шарлот Емили и отиде во вечноста. Ја совлада ракот на јајниците, вели Броснан за Пипл.

Според изјавата на актерот Шарлот упорно се борела со ракот 2 години, со гордост и храброст. Тој додаде дека се моли што поскоро да се најде лек за ракот.

Шарлот почина на 41 година во Лондон таа зад себе го остави сопругот Алекс и двете малолетни деца, 14-годишната ќерка и 8-годишниот син.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1