Почина мажот што доживеа срцев удар по тестирање на лек во Франција


Мажот, што доживеа мозочна смрт по тестирање на лек во Франција, почина денеска во болницата во која беше префрлен по несреќата во близина на Рен.BOLNICA 33

Петмината останати пациенти, кои доброволно се пријавиле на тестирање на лек се во стабилна состојба, соопшти болницата во градот Рен.

Француските медиуми објавија дкеа станува збор за лек за намалување на болките на база на канабис, но француското Министерство за здравство ги отфрли ваквите информации.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1