Почина познатата хрватска новинарка на само 39. години


На 39. годишна возраст почина познатата и угледна ТВ уредничка и репортер на НОВА ТВ од Хрватска, Татјана Крајач.

Таа ја градела кариерата од 1999. година, а има завршена Факултет за политички науки.

Таа беше политички новинар изминатите 15. години на екраните.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1