Почина сопругата на Стојан Андов


stojan_andov_419378612Почина сопругата на Стојан Андов. По 56 години љубов, првиот претседател на Собранието на независна Македонија, ја испрати своја сопруга Марија во вечното живеалиште, пишува Вест.

Таа беше погребана на Градските гробишта Бутел во Скопје.

Приказната за Стојан и Маре Андови заедно со фотографии е објавена во печатеното и во електронското издание на Вест.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1