Почина тригодишно детенце во Струга


Тригодишно девојче вчера било донесено без знаци на живот во Медицинскиот центар во Струга.

СВР Охрид денеска соопшти дека во 10 часот и 20 минути од болницата пријавиле дека 25-годишната А.Ј. од Шведска го однела починатото девојче.

Според информацијата на телото на девојчето немало траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1