Почина Уснија Реџепова – Балканот во тага


Пејачката на народна музика, Уснија Реџепова почина утринава на 69 годишна возраст по тешкото боледување.

usnija

Уснија три години се бореше со рак на белите дробови, а во понеделникот нејзината здравствена состојба дополнително се влоши откако таа имала неколку епилептични напади.

Како што пишуваат српските медиуми, телото на Уснија ќе биде донесено за неколку дена во Скопје каде ќе биде погребана.

Реџепова е една од ретките кои можат да се пофалат во богата дискографија и многубројни хитови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1