Починала на породувањето и мртва родила ќерка – Тоа што се случило потоа ги шокирало и докторите


Професорка во средно училиште во Тексас, Ерика Најгрела (32) била во 36 недела од бременоста кога во ходникот во училиштето се онесвестила, зошто нејзиното срце престанало да работи.
Нејзините колеги веднаш повикале брза помош и тие пробале во училиштето со дефибрилатор да го вратат во функција нејзиното срце, но не успеале, јавува Дејли Меил.bolnica-doktori-29096
Ерика ја пренеле во болница, каде докторите ја породиле со царски рез. Во текот на породувањето срцето сеуште и работело. Докторите известиле дека Ерика била клинички мртва, а по породувањето таа оживеала.
Таа родила здрава ќерка , а докторите навеле дека бебето е во стабилна здраствена состојба. Три месеци по породувањето, бебето е тешко 4 килограми, а набрзо би требало да ја тргнат од апарти со кислород.
Погледнете го видеото:
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1