Татко ги држел на нишан лекарите за да не го исклучат синот од апарати


Очаен татко внесол пиштол во болница и ги држел на нишан лекарите што се обиделе да го исклучат неговиот син од апарати, откако претходно било утврдено дека кај 27 – годишното момче немало мозочна функција. За време на инцидентот момчето ја стегнало раката на таткото.tatko-na-nishan-1-650x396-630x384

Како што пренесува британски „Сан“, лекарите одлучиле да не го исклучуваат пациентот откако добиле доказ дека кај него има мозочна функција, а тој сега заздравува, благодарение токму на „грубата“ реакција на таткото.

Џорџ Пикеринг Втори е обвинет за напад со смртно оружје и во моментов се наоѓа во затвор, откако претходно одлучил да влезе со пиштол во Регионалниот медициски центар Томбал во Тексас.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1