Починала по 150 убоди од стршлени


Жена во количка во Јапонија, на возраст од 87 година, почина откако беше касната 150 пати од џиновски стршлени.

Ројот стршлени ја нападнал жената додека со својот помошник се враќала од центарот за нега. Помошникот итно повикал пожарникари, но и тие не можеле да помогнат бидејќќи немале заштитна опрема за таква бизатна ситуација..

По нападот, жената била пренесена в болница, но ден подоцна починала.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1