Почнува со работа скопскиот аква – парк


20130713_140722-640x360

Скопскиот аква парк свечено ќе биде отворен денес. Новата летна атракција содржи 10 тобогани, мултислајд, турбо-ленс и бумеранг-тобогани, како и спејс-боул тобоган со ноќни ефекти.

За оние пак, кои сакаат мирно опуштање резервирана е мрзливата река, кафулињата и ресторанот. Дечињата ќе уживаат во базен со т.н. детски свет со содржина „Пиратите од карибите“. Влезницата чини 350 денари, а за деца до четири години влезот е бесплатен.

Одложено отворањето на аква паркот

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1