Подгответе се за голем продолжен викенд наредниот месец


Неработен ќе биде и петокот, односно 10 април но само за православните верници.
Тоа значи дека од 10 април, па се до 13, односно петок, сабота, недела и понеделник ќе бидат слободни денови за сите православни верници.20130226-makedonija zname

Заедно со викендот тоа се 4 неработни денови што е одлична можност да отпатувате некаде.

Иако прогнозите треба да се земат со резерва бидејќи до велигденскиот празник има уште повеќе од 3 недели, сепак, метеоролозите најавуваат главно облачно време, а во понеделник невреме со грмотевици.

За католичките верници, оваа година Велигден е на 5 април. За нив, неработен ден ќе биде 6 април, понеделник, првиот ден Велигден

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1