Подгответе се за снег во Македонија – Еве кога ќе вее


Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно. Во сабота ќе преовладува претежно облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе има врнежи од снег.sneg

Ќе дува умерен наместа повремено и засилен ветер од северозападен правец.

Во недела и во понеделник ќе преовладува стабилно, суво и малку потопло време со мала до умерена локална облачност.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1