Поглаварот Стефан ги зближи Груевски и Заев!


Премиерот Никола Груевски и Лидерот на СДСМ, Зоран Заев заеднички на божикниот прием кај Поглаварот на МПЦ. г.г Стефан.zajko-480x640

Груевски и Заев се ракуваале меѓусебе, а за време на говорот на Архиепископот стоеле блиску еден до друг.
Во делегацијата од Владата, покрај Премиерот бил и Министерот за одбрана Јолевски и Министерот за внатрешни, Оливер Спасовски, кој исто така најверојатно бил и како дел од делегацијата на СДСМ.

Поглаварот на МПЦ, г.г Стефан, традиционално за вториот ден од Божик, во Соборниот храм приредува прием за претставници на општествено-политичкиот живот.

Остатокот прочитајте го на религија.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1