ПОГЛЕДНЕТЕ ГО МОЕТО СЕКСИ ВИДЕО: Ова е новиот вирус на Фејсбук!


На Фејсбук се шири нов вирус, кој место вас остава несакани пораки на ѕидовите на вашите пријатели. Новиот вирус изгледа како линк кој содржи видео со наслов кој ве повикува „погледнете го моето приватно видео“.

Доколку од радозналост кликнете, ќе бидете усмерени на нешто што изгледа како Јутјуб видео, а потоа ќе ви стигне барање да инсталирате Flash. Всушност станува збор за вирус Тројанец.

До сега повеќе од два милиони Фејсбук корисници пријавиле дека наседнале на вирусот…

Screenshot_67

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1