Погледнете како навиваат мајките на Стоилов, Миркуловски, Ристовски и Манасков


И додека цела македонска јавност со нетрпение го очекува секој натпревар на македонската репрезентација во Катар, „Бекстејџ“ влезе во домот на мајките на ракометарите.majki

Онаму каде што навивањето е најгласно нервирањето најсилно. Стоилов, Ристовски, Миркуловски и Манасков на терен гинат за Македонија. Нивните мајки, дома пак, гинат за нив. Вистинска навивачка еуфорија и чиста родителска субјективност во видеото во прилогот на „Бекстејџ“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1