Погледнете македонска реклама од 1953 година


Оваа реклама, потекнува од далечната 1953 година. Била емитувана единствено во кино салите пред почетокот на филмовите, бидејќи телевизорите во домовите во тоа време биле реткост.reklama stara

Погледнете и споредете со денешните реклами. Нема сценски ефекти, голотија и гламур, а сепак е преубава.

Denesen.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1