Штипјанка со толчник го претепала 70 годишниот сопруг


Малку дедостигало семејна расправија во вторникот во Штип да  заврши со рагедија, откако жена со толчник жестокот го нападнала својот 70-годишен сопруг.Avan tolcnik

Во кавга, жената со толчник жестоко го нападнала сопругот, пренесува „Старплус“ на ТВ Стар, и притоа повеќе пати силно го удрила во главата, по што овој се онесвестил.

Итно бил префрлен на хируршкото одделение во штипската Клиничка болница, каде и се освестил. Лекарите утврдиле повеќе силни удари, но за среќа на двајцата, повредите не се тешки.

На мажот А.В., имајќи ја предвид неговата возраст, му било предложено болничко лекување, меѓутоа, според болнички извори, тоја на своја одговорност ја нашуштил болницата ја напуштил неколку часа подоцна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1