Политичар си запалил ЏОИНТ на емисија во живо (Видео)


Германскиот политичар Мартин Линднер, запалил и исишил џоинт за време на телевизиска емисија во живо каде гостувал.

Водителот на емисијата кој е и потпретседател на парламентарната група FDP (Слободна Демократска Група), му понудил џоинт на Линднер, кој за изненадување на сите, го прифатил.

Подоцна се правдал дека тоа го сторил за да покаже дека се работи за провокација на водителот. Продуцентите на емисијат потврдиле дека се работело за вистинска марихуана.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1