Полицајци изрешетале бремена жена, па ѝ ставиле лисици за да прикријат (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)


Видеото прикажува вознемирувачка ситуација во која двајца полицајци пукале во бремена жена во јули минатата година.

35-годишната Џенета Рајли од Ајдахо, починала откако полицијата ја изрешетала под сомнение дека ќе изврши злосторство, бидејќи во себе имала нож. Подоцна нејзиното семејство објаснило дека таа била бремена и психички болна. Сега се појавило и видео од самото убиство.policija-ubiva-bremena-zena-03

Ова видео ја прикажува вознемирувачката ситуација во која двајца полицајци се појавуваат пред бремената жена и без никаков проблем пукаат во неа, бидејќи одбила да се предаде.

Џенета била зависник од алкохол и дрога, а се заканувала и дека ќе се самоубие.

Меѓутоа, без разлика на тоа, медиумите велат дека полицајците не смееле да постапуваат толку ѕверски.policija-ubiva-bremena-zena-04

Кога ја застрелале, на рацете ѝ ставиле лисици, за да го “исперат” своето однесување.

Ваквите случаи веќе станаа секојдневие во САД, каде полицијата посегнува по оружјето без никаква причина, што по автоматизам укажува на бруталноста на службените лица.

Точка.ком.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1