Полицајци претепани по натпреварот Работнички-Куманово


Во спортска сала „Градски Парк“ по завршување на кошаркарскиот натпревар помеѓу КК „Работнички“ и КК „Куманово“ се случи напад врз полицајци.Soobrakajci-policija

Како што е наведено во полицискиот билтен, вчера во 20:45 часот Н.К.(23), Д.С.(19) и М.Д.(17) од Куманово со тврди предмети нападнале двајца полициски службеници.

Со ударите тие им нанеле телесни повреди.

Истите се приведени, извршен е разговор и по целосното расчистување ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1