Полицијата го суши каналот во кој беше пронајдена убиената Јелена, за да го најдат – чеканот!


Полицијата планира да го прегради и исуши делот од каналот каде што беше пронајдено телото на Јелена марјановиќ, за да го пронајде чеканот со кој била претепана пејачката.policija-jelena-marjanovic-620x350-50244
Тие секојдневно, откако е најдено телото на Јелена во насипот на белградската населба Борча, го пребаруваат теренот за да дојдат до нови докази кои ќе им помогнат во истрагата за ова брутално убиство.

Според наодите од обдукцијата, нејзиното тело, кое е пронајдено во каналот, во вода било само три часа, а останатите 17 часа до пронаоѓањето била на друго место.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1