Половина час висел од 15 кат, го спасила ногавицата (Видео)


Маж од Новосибирск во Русија половина час поминал висејќи на прозор на 15 кат. Го спасила ногавицата.

polovina-chas-visel-od-15-kat-go-660x300

На соседите им требале 30 минути да ја скршат неговата врата и да го спасат. Повикале итни служби, но тие не стигнале брзо.

Се уште не е јасно зошто мажот паднал низ прозор – дали чистел прозори, дали некој го турнал или пак сам сакал да скокне, пишува Siberian Times.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1