Половина Скопје без струја – дефект во трафостаницата Водно


Поради експлозија во трафостаницата Водно-Козле, повеќе скопски населби останаа без струја.

Според инфорамциите, без струја се жителите на Водно, Козле, Карпош 1 и 2, Капиштец, Тафталиџе и Црниче.

Најавено е дека дефектот брзо ќе биде отстранет.

Од ЕВН велат дека станува збор за дефект на 110 кв трафостаница и нивните екипи се на терен и работат на отстранување на проблемот

Foto - Kurir

Foto – Kurir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1