Понеделник, 25 мај, неработен за сите граѓани на Македонија


Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ понеделник е неработен ден.

На 24-ти мај 2015 година (недела) е  „Св. Кирил и Методиј“, Денот на сесловенските просветители, а 25 мај (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните на Република Македонија им го честита празникот.

20130226-makedonija zname

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1