Серија земјотреси околу Македонија ноќеска и утрово


Серија земјотреси ноќеска го стресоа регионот.

По полноќ, два земјотреси со интензитет од околу 4,5 степени го стресоа крајбрежјето на Грција.

zemjotres

Утрово пак, уште еден земјотрес од 4 степени го стресе крајбрежјето на Албанија на границата со Црна Гора.

Епицентарот е регистриран на 19 километри од Улцињ.

За среќа нема материјална штета.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1