Попладне не очекува големо невреме


Попладне ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ветер.

dozd_1_7Ветерот ќе достигне брзина и до 30 километри на час. Утринската температура од 2 степени  до 8 степени, а дневните температури ќе достигнат до 11 степени, односно до 20 степени.

Во Скопје претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди – попладне нестабилно со врнежи од дожд и засилен ветер.

Ќе дува умерен северозападен ветер. дневната температура ќе достигне до 18 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1