Сараево под снег -температури до – 7


Утрово Сараево беше обвиено со снег, а во Босна и Херцеговина е вистинско невреме и температурите се движат и до 7 степени под нулата.

sneg33Од локалниот хидрометеоролошки завод јавија дека денеска во Босна ќе има облачно време проследено со дожд, а на повисоките места и снег.

Во Сараево се очекува облачно време со снег во текот на следните неколку дена, а прогнозата за Македонија исто така е неповолна.

Кај нас времето во следните денови се очекува да биде ладно, облачно и врнежливо, проследено со грмежи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1