Поради асфалтирање, привремен сообраќаен режим на Партизанскa


Од денеска па до 24 април на булеварот Партизански одреди ќе се изведуваат градежни активности за завршно асфалтирање, од улицата Франклин Рузвелт до раскрсницата со булевар 8 Септември.

Поради тоа, на тој дел од булеварот Партизански одреди ќе се воведе привремен сообраќаен режим, информираат од Град Скопје.

Оттаму апелираат до сите учесници во сообраќајот да го почитуваат воведениот сообраќаен режим и поставената патна сигнализација и да ја приспособат брзината на движење на условите на патот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1