Објавена снимка од инцидентот во маркетот во Чаир – ова е момчето што пукаше во бившата девојка


Вооружен инцидент се случи денес околу 14.30 часот во супер маркетот „Кипер“ на улицата Кемал Сејфула во Чаир, кога напаѓач пукаше во вработената.

Повредената Г.А. и осомничениот претходно биле во љубовна врска, велат вработените во маркетот, кои го пријавиле пукањето во полиција.

Видеото е отстрането од каналот Јутјуб.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1