Поради ГЕЈ правата ни пешачките не се веќе црно бели (Фото)


Пешачки премини во боите на виножитото – симболот на Геј популацијата.

Престолнината на правата на геј популацијата, како што го нарекуваат Сиднеј во знак на поддршка на хомосексуалците и лезбејките одлучил дури и пешачките зебри да не се повеќе црно бели, туку во боите на виножитотот. Симболот на ЛГБТ популацијата.

Пофреквентните печашки премини на улицата ,,Oxford,, беа пребоени во чест на  Прајд парадата која во Сиднеј се одржува по 35 пат, но најверојатно ќе останат така засекогаш. Овој проект чини $75,000 само за 2 премина, а се чека и на дозвола од сервисот за патишта за кои веќе е извесно дека ќе го добијат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1