Поранешната вереница на Мајкл Даглас пронајдена мртва


Ненси Фистер поранешната вереница на Мајкл Даглас е пронајдена мртва во својот дом во Аспен.

1nensi500Како главни осомничени се наведуваат Вилијам Френсис и Ненси Стајлер кои живееле таму пред нејзиното враќање од Австралија.

Тие долго време не плаќале комуналии за таа куќа, па се претпоставува дека Ненси се соочила со нив, по што ја убиле.

Двајцата ќе се појават повторно на суд на 17 март кога ќе одговараат за убиство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1