Директорката на берзата за биткоини пронајдена мртва


Директорката на берзата за виртуелната валута биткоин Отум Ратке е пронајдена мртва во својот дом во Сингапур.

diretkroka-bitkoinПолицијата соопштила дека почетната истрага покажала дека не станувало збор за убиство, но и смртта сепак била оквалификувана како „неприродна“ што укажува на несреќа или самоубиство.

28-годишната Отум Ратке e американска државјанка и во Сингапур престојувала како директор на  “First meta” – компанија преку која корисниците на виртуелните валути, како биткоините, тргуваат и ги претвораат во вистински пари.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1