ПОРНО-ГУГЛ: Почна со работа пребарувач на порнографија!


Новиот пребарувач „SearchXXX“ е наменет само за пребарување на порнографски материјали.

Зад овој пребарувач стојат луѓе од ICM Registrija, кои се заслужни за развивање на ххх домен.

Од денес, сите што сакаат да најдат на интернет некои специфични работи кога е во прашање порнографија, тоа можат да го направат по пат на специјален пребарувач – „SearchXXX“. Овој пребарувач е наменет само за пребарување на порнографија.

Зад овој пребарувач стојат луѓе од ICM Registrija, кои се заслужни за развивање на ххх домен. Извршниот директот на ICM, Стјуарт Лаули за Нетворк Ворлд рекол дека се категоризирани 20 милиони ххх страници и дека се спремни за откривање.

– Тоа е порнографија, само порнографија и ништо друго освен порнографија. Таму се наоѓа доволно порнографија за сечиј вкус – рекол Лаули.

Ветил дека и страницата е ослободена од секаков вид на вируси и реклами.

Tags: ,

Александар Младеновски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1