Пороен дожд попладне – Прогноза за денес


dozd_1_7Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30л/м2), силен ветер (над 70км/ч) и изолирана појава на град.

Температурата ќе се движи од 20 д 33 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 30 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 6

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1