Поскапе бензинот


Од полноќ се зголемуваат малопродажните цени на нафтените деривати во просек за  4,43 проценти. Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика бензините поскапуваат за 2,5 денари за литар, и новата цена на безоловниот БС 95 ќе изнесува 60,50 денари, додека БС-98 ќе се продава за 62,50.benzin benziska mk3

Дизелот и екстралесното поскапуваат за 1,5 денар. Литар дизел ќе се продава за 45 денари, додека екстралесното ќе чини 33,50 денари.

Нова повисока цена за 1,139 денари добива и мазутот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1