Постојано ја болела глава – Лекарот дал хорор дијагноза – црв ја јадел одвнатре (Видео)


„Имате црв во уво кој ви го јаде ткивото. Мора итно да направиме скенер на мозокот за да видиме колку црви има и каква штета направиле до сега“ и рекол докторот на 27 годишната американка Рејчел Харис.

crv-u-uhu-foto-youtube-1373995429-340057Таа отишла во болница поради неподносливи главоболки но не очекувала таква дијагноза. Лекарот покрај другото и рекол дека ако црвите дојдат до мозокот може да предизвикаат менингитис, крварење во мозокот па дури и парализа на лицето.

За среќа, црвите не предизвикале штета во фасцијалниот дел, но верувале или не и направиле 12 милиметри длабока дупка во ушниот канал.
Лекарите се обиделе да ги удават ставајќи им маслиново масло, но тие презивеале, па морале да ги отстранат хируршки.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1