ПОТРЕСНА ИСПОВЕД: Живееме на 40 степени во 15 квадрати, на бебето му изгоре стомачето


Ние петмина живееме во 15 квадрати на 40 степени. Имаме еден прозорец и врели ѕидови. Навистина е пекол. Ова со солзи во очите го раскажува дедото Фатмир кој  живее со семејството во Србија.ppotresnaa

– Нашето едногодишно детенце Бренда си го изгоре стомачето од топлото, како и дел од раката кога се допре до прозорецот, вели дедото за ужасните услови во кои живеат.

Тој додава дека пред еден месец му починала сопругата и тоа во големи маки. Имала рак, а шанси да и се продолжи животот не постоеле.

Тој тврди дека умрела поради катастрофалните услови во кои живеат во куќата, која ја нарекува лименка.kukapotresnaa

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1