Потресни снимки од силниот земјотрес во Италија (ВИДЕО)


Италија не престанува да се тресе. Граѓаните на оваа земја веќе цела недела живеат во страв и паника како ќе го поминат денот. Утрово североисточно од Рим силен земјотрес од 6,6 ја стресе земјата.screenshot_70

Иако светските медиуми повикувајќи се на американската сеизмолошка опсерваторија, велат дека јачината на земјотресот била 7,1 по Рихтер.

На снимките кои се појавија на социјалните мрежи, потресот се случил рано утринава и предизвикал голем страв кај луѓето. Според видеата се евакуираат луѓе од цркви, се гледаат рушевини, владее голема паника.

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1