Повторно градоначалник на Загреб – заплака и се извини – Мајка ми е на умирање, морам во Мостар итно


Милан Бандиќ е резибран за градоначалник на Загреб. Кога ги дозна резултатите се заблагодари и со солзи во очите ја подели личната драма со избирачите. Со солзи во очите рече –

bandic_stozer1_573700S1

,, Многу ви благодарам на довербата, извинете ме но морам во Мостар итно, мојата мајка е на умирање,, рече Бандиќ

Утре е нов ден и повторно се фрламе на работа, додаде тој

Хрватските медиуми пишуваат дека мајката на градоначалникот има 81 година и има проблеми со срцето

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1