Жени и војска: И дадоа бомба – за малку сите ќе погинеа (Видео)


bomba-1367939492-306791На вечното прашање – дали се жените за во војска ова видео не оди во прилог на жените. Млада девојка на воена обука со двајца инструктори учи како се фрла бомба.

Но наместо да ја фрли преку барикадата бомбата паѓа на самата барикада. Благодарение на брзата реакција на инструкторите спасија жива глава. Едниот од нив дури и ја зграби и легна на земја девојката, со што најверојатно и го спаси животот.

Ова видео предизвика многу коментари – а едниот вели со ваква војска на кинеската армија не и треба непријател.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1