ВИДЕО: Ни експлозив не можеше да сруши половина век стара зграда


zgrada rusenje

Откако експерти за рушење на згради, во Австралија во половина век стара зграда поставија експлозив за да ја срушат, „тврдоглавата“ зграда не падна, па мораше на помош да се повикаат и багери.

По експлозијата, која требаше да ја сруши зградата во индустрискиот дел Бризбејн, таа „гордо“ стоеше околу 40 минути, па во акцијата биле вклучени багерите.

На крај некако успеале да ја срушат зградата, а се што остана од неа е 4.000 тони отпад.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1