Повторно пукање во школо во Америка – повредени ученици (Видео)


pukanje kalifornijaЕден ученик е сериозно повреден и уште еден полесно во оружениот напад што најверојатно го извршил ученик , чиј идентитет не се соопштува. Инцидентот се случил во средното училиште во гратчето Тафт во Калифорнија. 

Полицијата го уапсила напаѓачот по 20 минути откако добиле пријава за пукотници во училиштето.
Локалната телевизиска станица добивала повици од луѓе кои се криеле во училиштето, што било евакуирано.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1