Детето херој од Струга – 12 год Јован по 4 год се разбуди од кома


jovan

И докторите не беа оптимисти, но родителите не се откажуваа и Јован по 4 години во длабока кома се разбуди.

12 годишниот Јован од струшко Мислешево е вистински херој.

Во сторијата која ја пренесува Вест во утрешниот број, пишува дека малиот Јован благодарение на вербата на неговите родители кои бдееле над него цели 4 години, денеска е жив и добро напредува.

Тој може да пишува и сам да си ги извршува сите потреби, но поради 4 годишната кома, сеуште не може да зборува.

Тој во 2008 со висока температура и силни грчеви како итен случај бил префрлен во болница. Лекарите до ден денеска не можат да постават дијагноза.

Целата ексклузивна сторија на весникот Вест во утрешниот број

Извор прес24 / ФОТО: Вест

01.qxd

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1