Пожар во Аеродром – аспиратор запалил објект


pozar55Утрово околу 5 часот избувнал пожар во призмените простории на станбената зграда 114 на бул. „АВНОЈ“ во Скопје. Со брза интервенција на противпожарната единица пожарот е локализиран.

Од Противпожарната единица информираат дека причина за избувнување на пожарот е неисправен аспиратор.

По интервенцијата со три возила и 10 пожарникари, констатирано е дека има причинето минимална материјална штета.

Алфа

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1