Пожар во куќа на тенисер: Најдени 4 леша – на едниот главата завиткана со лента со петарди


4 безживотни тела се пронајдени во куќата на американскиот славен тенисер Џејмс Блејк на Флорида, откако пожарникарите биле повикани да дојдат да го изгаснат пожарот што го зафатил неговиот дом.

10172801_826663510694357_9040655090009573812_nПожарот избил вчера, а кога пожарникарите влегле во куќата за да утврдат дали има некој внатре, пронашле 4 човечки тела. Според ене извештај пожарникарите виделе околу главата на еден од убиените замотана трака со петарди.

Тенисерот не бил во куќата во моментот на пожарот, а според медиумите тој ја издавал куќата но не се споменува кој ја имал изнајмено. Според информациите во една од собите имало и поголема количина поротехнички средства поради кои пожарот и толку бргу се проширил. Истрагата е во тек

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1