Пожар во супермаркетот на Тинекс кај Бриколаж


Вчера голем пожар избил во супермаркетот на Тинекс спроти Бриколаж во Скопје.

Противпожарните екиписе на терен и засега нема информации за причините за пожарот.

Истиот објект на Тинекс се запали и пред неколку години

925b615779598c973ec41ad57d8d02502975e92567e8343cd7332fae0d629d60

Прес24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1