Пожар во зградата на Претседателот Иванов (Фото)


Денеска избувнал пожар во зградата во која порано живееше македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов,пренесува Плусинфо

Пожарот настанал околу 11 часот во кулите спроти Владата на Република Македонија, каде порано живееше и македонскиот претседател Иванов. Пожарникарите веднаш го локализирале пожарот кој пламнал во стан на вториот кат.

Фото – Плус инфо

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1