Пожарот на Бит Пазар изгасен – изгореа многу дуќани (Видео)


bitpazar-

Целосно се уништени најмалку десетина дуќани во централниот дел од пазарот и предизвикана е огромна материјална штета.

Благодарение на брзата интервенција на противпожарната служба пожарот е локализиран и спречена е поголема штета.

Причините за избивањето на пожарот се уште не се познати, но истражните власти велат дека наскоро ќе се открие причината, а деталите ќе бидат познати во текот на денешниот ден.

пожарот изби, околу 1 часот по полноќ, во најголемиот пазар во Скопје, Бит пазар и повеќе од 10 противпожарни возила учествуваа во гсењето се до 3 часот наутро.

ГОРИ БИТ ПАЗАР ВО СКОПЈЕ

Видео – Бриф.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1