Познат американски актер уапсен за детска порнографија


Американскиот музичар и актер Марк Салинг, кој стана популарен со телевизиската серија „Хор” е уапсен во Лос Анџелес, Калифорнија.

33-годишниот Салинг е обвинет за поседување на детска порнографија.adam-saling

Потерницата му била врачена во неговиот дом.

Одведен е во притвор во една од полициските станици во градот.

Во 2013 година една жена поднесе тужба против него за домашно и сексуално насилство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1