Гори еден од најпознатите хотели во Дубаи (Видео)


Силен пожар избувна вечерва во хотелот „Адрес“, во центарот на Дубаи, и нема информации за жртви, соопшти владата на Обединетите Арапски Емирати.Screenshot_270

Четири екипи на пожарникари се борат со пожарот. Пожарот почнал на 20-от кат.

Хотелот се наоѓа во близина на Бурџ Калифа, највисокиот облакодер во светот.

Прославата на Нова Година сепак продолжува, соопштуваат официјални лица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1